Jak sklepy zabezpieczają się przed koronawirusem?

Koronawiurs ostro daje się we znaki. Latem wydawać się mogło, że wirus jest w odwrocie, ale niestety. Wirus ma się dobrze i na razie nie zamierza odpuszczać. Należy się chronić i odpowiednio zabezpieczać.

Inaczej wyglądające sklepy

Obecnie w naszym kraju nie mamy do czynienia z zamykaniem masowym sklepów, jak to miało miejsce w marcu tego roku, ale musimy przyznać, że sklepy wyglądają nieco „kosmicznie”. Na pewno w oczy rzucają się osłony plexi sprzedawcy. Co one mają na celu?

Osłony plexi znajdują się zarówno w sklepach wielkopowierzchniowych, jak i także mniejszych sklepach osiedlowych. Najczęściej są zamontowane przy kasach, a więc w miejscu, w którym sprzedawca ma bezpośredni kontakt z klientem. Właśnie w tym miejscu jest największe zagrożenie zarażeniem się koronawirusem. Raczej w dobie pandemii unikamy bezpośrednich kontaktów.

Osłony przed koronawirusem chronią jednak nie tylko sprzedawcę, ale także klientów. Powinny być zamontowane w każdym sklepie. W połączeniu z dystansem społecznym oraz używaniem maseczek dają sporą pewność, że wirus nas nie dopadnie.

Gdzie można zamówić osłonę przed koronawirusem?

Wiele sklepów wciąż nie dysponuje profesjonalnymi osłonami. Niejednokrotnie właściciele podejmowali próbę stworzenia samodzielnej osłony. Niestety z marnym skutkiem. Poleca się zamówić profesjonalną osłonę, która jest wykonana pod wymiar oraz z zadbaniem o najmniejsze szczegóły.

Osłony można zakupić w sklepach internetowych (https://wycinamy.to/oslony-plexi-szyby-ochronne/). Co ciekawe wcale nie są to drogie rzeczy. Właściciele sklepów powinni potraktować ten zakup jako inwestycję w swoją przyszłość oraz swoje zdrowie i swoich klientów. W tym trudnym czasie należy się zjednoczyć oraz działać wspólnie. Jeśli każdy się przyłoży i będzie przestrzegał obowiązujących zasad, dużo szybciej uda się pozbyć koronawirusa z naszego życia. Miejmy nadzieję, że będzie to szybciej, niż przewidują eksperci. Jak na razie wszelkie prognozy specjalistów nie napawają zbyt dużym optymizmem.