Tatuaż- dzieło sztuki

Żyjemy w czasach, w których stawia się na indywidualność jednostki. Chcemy być oryginalni i wyjątkowi. Obecnie istnieje trend na noszenie piegów, czy rudych włosów. Kilkanaście lat temu, było zupełnie odwrotnie. Niezwykłość była wyśmiewana, a dla posiadacza ognistej czupryny i piegów oznaczyła udrękę. Dzisiaj chcemy zaznaczyć swoją obecność w świecie poprzez spersonalizowane produkty lub…tatuaż.

Jeszcze do niedawna rysunek na ciele kojarzył się z przestępcą i kryminalistą. Ozdoby te wykonywano w więzieniu i nie zawsze odznaczały się pięknem. Nie miały też w zamyśle nikogo zachwycać, raczej odstraszać czy informować o rodzaju dokonanego przestępstwa. W obecnej chwili wiele osób decyduje się na tatuaż. Ozdoby te najczęściej są wykonane starannie, z dbałością o szczegóły. Dobre studio tatuażu nie może pozwolić sobie na niechlujność. Wszak klienci są chodzącą reklamą! Bardzo popularne jest wykonywanie napisów z ważnymi datami czy imionami dzieci. Są zazwyczaj niewielkich rozmiarów, tak aby w pracy można je było ukryć.

Nie każdy pracodawca patrzy przychylnym okiem na takie ozdoby. Do studia, gdzie wykonuje się tatuaże często zaglądają osoby, wykonujące wolne zawody, a nawet kucharze! Warszawa obfituje w moc lokali gastronomicznych, gdzie zatrudnia się młodą kadrę. Są oni dobrze wykształceni, otwarci na nowe kulinarne trendy oraz na nowości w modzie. Nikogo nie dziwi młody kucharz z kucykiem czy z tatuażami. Nawet kobiety nie stronią od takiej metody ozdabiania swojego ciała. Wydawać by się mogło, że tylko mieszkańcy metropolii korzystają z usług tatuażysty. Nic bardziej mylnego. Jeśli wyruszymy z Warszawy w dowolnym kierunku Polski, okaże się, że moda na tatuowanie dociera też na wieś. Zanim zdecydujemy się na swój pierwszy rysunek, przemyślmy wybór miejsca, w którym poddamy się tej czynności. Wybierzmy raczej renomowany i sprawdzony punkt niż podejrzaną kanciapę. W salonie mamy pewność, że zabieg będzie bezpieczny dla nas, a ozdoba ciała satysfakcjonująca i estetycznie wykonana.