Jak rozpoznać pierwsze objawy alkoholizmu?

Osoby, które żyją z alkoholikami bardzo często tłumaczą je, bądź nie widzą tego, że pojawia się problem – często bywa również tak, że zwyczajnie… nie chcą widzieć.

Ci jednak, którzy chcą pomóc osobie uzależnionej, widzą że problem się pojawił i z czasem się nasila i chcą w jakikolwiek sposób reagować mają ku temu okazję.

Często samo wsparcie bliskich nie wystarcza. Można jednak pomóc osobie przynajmniej w początkowej fazie, bo jak wiadomo, sama decyzja o udaniu się do ośrodka dla uzależnionych to nie wszystko, bo kolejki długie. Jest jednak możliwość przyjmowania suplementów, które mają wspomóc osobę uzależnioną – możecie je kupić tutaj: http://terapia-leczenie.pl/sklep

Zachowania osoby uzależnionej w pierwszej chwili wcale nie muszą przypominać uzależnienia, które znamy z wielu definicji. Osoba wcale nie pije do nieprzytomności, nie jest agresywny – albo przeciwnie – obojętny…

Są jednak pewne sytuacje, które powinny zaniepokoić…

Mianowicie:

-osoba każdego dnia wypija co najmniej 2 piwa, duży kieliszek wódki, 2 lampki wina,

-okazyjnie potrafi wypić ponad butelkę wina, 5 dużych piw bądź ćwierć litra wódki,

-zdarza mu się pić alkohol do posiłków,

-często umawia się ze znajomymi “na piwko”,

-prowadzi samochód po alkoholu,

-zawsze ma piwko w lodówce, kiedy wraca z imprezy, by następnego dnia złagodzić nim objawy kaca,

-po wypiciu alkoholu osoba staje się bardziej śmiała, nabiera pewności siebie,

-pije w stresowych sytuacjach, po trudnym, ciężkim dniu…

-osoba pije coraz częściej aż do “urwania filmu”,

-spożywa alkohol w samotności, nie przyznaje się innym do tego, że pije.

Trzeba zaznaczyć, że nie trzeba pić codziennie, żeby być alkoholikiem. Nawet w zaawansowanym stadium choroby pije się tak zwanymi “ciągami”, kilka dni, tygodni, miesięcy, a potem następuje przerwa – kiedy osoba nie sięga w ogóle po alkohol.

Jeśli więc widzisz, że osoba z Twojego otoczenia ma problem z alkoholem, warto z nią o tym porozmawiać, zaproponować pomoc – chociażby w zaproponowaniu naprawdę dobrych suplementów, wspomagających walkę z alkoholem.