Ośrodek Terapii Uzależnień (nie)uzależniony.pl

Ośrodek Terapii Uzależnień (nie)uzależniony.pl to prywatny ośrodek, który umiejscowiony jest w Tarnowie. Głównie, specjaliści zajmują się tutaj leczeniem alkoholizmu, ale znajdą tu również pomoc Ci, którzy uzależnieni są od narkotyków, leków, dopalaczy, seksu czy hazardu; również pomożemy tym, którzy borykają się z depresją.

Zajmijmy się najbardziej powszechnym uzależnieniem – od alkoholu.

By podjąć leczenie, trzeba się przekonać czy osoba nadużywająca jest uzależniona. Warto więc znaleć wszystkie fazy uzależnienia od alkoholu, by potrafić w którejś z nich ulokować osobę nadużywającą alkohol.

Fazy to:

1.Picie towarzyskie. Kiedy to picie sprawia przyjemność, i kiedy nie tylko wzrasta ochota na alkohol, ale również tolerancja na niego – tzw: “mocna głowa.

2.Faza ostrzegawcza. Kiedy zaczyna występować tzw. “urwany film”. Kiedy osoba szuka okazji do picia, a po jego spożyciu przychodzi ulga, uwolnienie od napięcia. Równie niebezpieczne jest picie w samotności i ukrywanie się z piciem.

3.Faza krytyczna. Kiedy osoba zaczyna leczyć “klina klinem” – wypija piwo na kaca. Kiedy wpada w alkoholowe ciągi, gdy ma wyrzuty sumienia z powodu ilości wypitego wcześniej alkoholu (kac moralny), zaniedbuje rodzinę, wpada w konflikty z prawem, nie pojawia się w pracy, nieregularnie się odżywia, kiedy wzrasta jego agresywność. Gdy osoba zaniedbuje swój wygląd zewnętrzny. Równie niebezpieczne jest to, gdy osoba nagle przestaje pić na tydzień czy dwa, by wszystkim usilnie udowodnić, że przecież nie jest uzależniony i ma silną wolę. Może tu nadejść poczucie bezradności i pustki…

4.Faza chroniczna. To ostatnia, najgorsza faza uzależnienia od alkoholu. Osoba w tej fazie całkowicie traci kontrolę nad piciem i swoim życiem, upija się w samotności, nagle spada również tolerancja na alkohol. Organizm w tej fazie jest skrajnie wyczerpany, taki stan nieleczony, może prowadzić do wielu ciężkich chorób jak i śmierdzi.

Pamiętajcie, że leczenie uzależnienia można zacząć będąc w każdej z tych faz, nigdy nie jest za późno!